Sądecki Klub

Taternictwa Jaskiniowego

O Klubie

Sądecki Klub Taternictwa Jaskiniowego PTTK istnieje od 1984 roku, jest członkiem Polskiego Związku Alpinizmu, a tym samym UIAA i UIS.

Obecnie Klub zrzesza około 60 osób, z czego ponad czterdzieści posiada Kartę Taternika Jaskiniowego, uprawniającą do samodzielnej działalności w jaskiniach tatrzańskich. Sześciu członków Klubu posiada uprawnienia państwowe Instruktora Alpinizmu Jaskiniowego i Instruktora Taternictwa Jaskiniowego Polskiego Związku Alpinizmu.

Klub prowadzi szeroko rozumianą działalność jaskiniową zarówno szkoleniową dla początkujących, jak również sportową i eksploracyjną dla członków posiadających Kartę Taternika PZA. Corocznie organizujemy kurs dla przyszłych adeptów taternictwa. Oprócz działalności jaskiniowej członkowie Klubu prowadzą działalność wspinaczkową tak w skałkach jak i w Tatrach, a także mają na swoim koncie wejścia na najwyższe szczyty Alp i Kaukazu.

Od początku istnienia prowadzimy działalność eksploracyjną , na swoim koncie mamy wiele odkryć, nie tylko w Tatrach. 5 członków Klubu, w tym 4 instruktorów ukończyło staż ratownictwa jaskiniowego w SSF

*Rodzaj aktywności propagowany na niniejszej stronie może być potencjalnie niebezpieczny dla zdrowia i życia, Klub nie ponosi odpowiedzialności z tytułu uprawiania tego typu działalności na własną rękę.